Ochutnávka exotického a prémiového ovoce a zeleniny

V uplynulých dnech měli žáci všech ročníků základní školy možnost prostřednictvím evropského projektu podpory zdravé výživy ochutnat pestrou škálu známého i méně známého ovoce a zeleniny z celého světa. Pro každou třídu byla přichystána plná bedýnka exotického a prémiového ovoce a zeleniny prvotřídní kvality. Žáci společně s učiteli tak mohli ochutnat např.:20180216_113628 granátové jablko, kiwi, mango, pomelo, red chief, nashi, blumy, avokádo, mochyni, granny smith či bílou ředkev (mozzarella). Nechyběly ani méně obvyklé plody cherimoyi nebo karamboly. Součástí ochutnávky bylo také seznámení se s bližšími informacemi o historii, způsobu přípravy a možnostech využití jednotlivých druhů. Tímto děkujeme společnosti BOVYS za zprostředkování této ochutnávky, která nám všem zanechala dlouhotrvající stopu na chuťových pohárcích.

Mgr. Vladimíra Hrušková