Nové multifunkční elektrické zařízení ve školní kuchyni ZŠ Miroslav

Školní kuchyně  ZŠ Miroslav na ulici Kostelní zajišťuje stravování pro 360 žáků naší školy, 60 zaměstnanců a 130 dalších strávníků. Denně tedy připraví 550 obědů a 70 svačin pro žáky 1. stupně. Vybavení kuchyně je postupně obnovováno a modernizováno. V minulých letech byl pořízen nový konvektomat, vyměněna elektrická pánev s objemem 80 litrů, kde je možno  dusit, smažit, grilovat a vařit, elektrický kotel s objemem 120 litrů a další.

V letošním roce byla instalována nová multifunkční elektrická pánev, která nahradila již nefunkční přístroj.

Její objem je 120 litrů a umožňuje různé postupy přípravy vaření, smažení, pečení, grilování, funkce dokončování, vaření při nízké teplotě (i přes noc), konfitování, vaření sous-vide a vaření v tlaku.

Vše je plně automatické a programovatelné. Zařízení  bylo instalováno v srpnu letošního roku a naši strávníci mohou již plně užívat šetrně připravené stravy za použití nejmodernějších technologií.

V pátek 29. září proběhlo školení personálu kuchyně šéfkuchařem Michalem Štorkem  a také prezentace jejich funkcí pro zástupce školy, města, mateřských škol, školské rady a sdužení rodičů.

Děkujeme radě města Miroslavi, že podpořila tuto investici. Město také připravuje projekt na novou kuchyni s jídelnou, která by výrazně navýšila kapacitu a zvýšila komfort pro zaměstnance kuchyně i strávníky.

Pokud se vše podaří, bude nový spotřebič součástí nové kuchyně.

Přejeme paním kuchařkám, ať jim nový přístroj usnadní jejich náročnou práci a strávníkům příjemné chuťové zážitky.

Mgr. Jana Kadlecová

HTML galerie Zonerama