Co se děje v pracovkách na 2. stupni?

Od začátku školního roku jsme se v pracovních činnostech věnovali všemu možnému. Jako první si všechny skupiny vyzkoušely výzvu, která byla zaměřená na šetření a využití materiálu.

S holkami v 6. ročníku jsme pak vytvářely rámečky na fotografie. Děvčata si obrousila staré rámy od obrazů a následně si vyzkoušela různé povrchové úpravy (lakování / moření / natírání základovou barvou). Nakonec z druhé strany rámu natloukly připínáčky a natáhly mezi ně provázek jako pavučinu. Některé si i svou první fotku vytiskly na přenosné tiskárně ve škole.

Také si užily skládání origami – vytvořily krásné duchy, ptáčky, pejsky, srdíčka…

Chlapci 7. ročníku se od začátku roku „trápí“ s výrobou dřevěného hlavolamu. Není divu… Taky si vyzkoušeli spoustu technologických operací, jako je řezání, dlabání, pilování (zarovnání do čistého rozměru) a broušení. Ty, kteří už měli výrobu úspěšně za sebou, čekala další výzva! Hlavolam složit a vyzkoušet tak přesnost svého snažení. Myslím si, že si zaslouží potlesk! 🙂

Nyní nás čeká práce s plasty.

S děvčaty v 8. ročníku jsme se pustily do většího projektu – lapačů snů. Nejvíce času nám zabralo obmotávání kovového kruhu, vyplétání středu už pak byla hračka (ačkoliv to dříve vypadalo jako nejtěžší část). Zdobení peříčky a korálky už byla jen třešnička na dortu.

V nejbližší době nás čeká výroba dřevěných šperků a šperky vytvořené technologií drátkování.

Chlapci 8. ročníku neminula práce s jehlou a nití. Není totiž pravidlem, že šít umí jen ženy! Kluci se naučili přišívat knoflíky a jednoduchý steh. Vznikly roztomilé sovy / kočky (podle toho, co vám více připomínají). Poté se pustili do halloweenského tvoření z papíru. Na nástěnky pak čekala celá krabice skládaných (origami) duchů, lebek, dýní a netopýrů.

Nyní se zaměříme na přípravu Barborkové soboty. Myslím si, že je na co se těšit! 🙂

Ing. Veronika Adámková

HTML galerie Zonerama