Co je kyberšikana?

Únor 2018 006Pondělní dopoledne trávili žáci pátých tříd se zkušenými lektorů ze společnosti „Podané ruce“. Téma, o němž spolu diskutovali, bylo velmi aktuální a zajímavé, protože s kyberšikanou se mohou žáci setkat kdykoliv. Kyberšikana nebo též počítačová šikana je kolektivní označení forem šikany prostřednictvím elektronických médií, jako je internet a mobilní telefon, které slouží k agresivnímu a záměrnému poškození uživatele těchto médií. Zahrnuje opakované chování a nepoměr sil mezi agresorem a obětí. Oběť vnímá to, co se děje, jako nepříjemné a ubližující. Prevence je důležitá a je třeba o těchto jevech s dětmi neustále diskutovat, abychom je včas odhalili a pomohli jim najít zpět pocit bezpečí, jistoty a soukromí. Internet a digitální zařízení dnes hrají v životě dětí významnou roli. Virtuální světy pronikají stále více do škol i domácností, pomáhejme proto našim dětem lépe se v nich orientovat a bránit se nešvarům, které skrývají.

Mgr. Jana Pavlů