Znojemský slavíček – okresní pěvecká soutěž v lidové písni

První březnový týden byl ve Znojemské Besedě ve znamení lidové písně, konala se zde okresní soutěž v sólovém zpěvu Znojemský slavíček. Soutěže se zúčastnilo mnoho talentovaných zpěváků a zpěvaček z celého Znojemska, kteří se utkali během dvou dnů v šesti kategoriích od malých zpěváčků a zpěvaček z mateřských škol až po středoškoláky a středoškolačky. Předseda poroty zdůraznil důležitost zachování tradic lidové písně a poděkoval všem soutěžícím za jejich zájem o tento krásný obor. Naši školu reprezentovala čtyři děvčata s písněmi ze slováckého regionu, v II. kategorii (1. a 2. ročník) soutěžily Pavla Komendová a Ema Chudobová, ve III. kategorii (3. a 4. ročník) pak Valerie Benešová a Sofie Hráčková. Porota ocenila jejich pěvecké dovednosti, interpretaci lidové písně a celkový dojem z vystoupení. Naše žákyně sice nepostoupily do finále, ale předvedly skvělé výkony a zaslouží si pochvalu za svou píli a nadšení.
Mgr. Jana Benešová

HTML galerie Zonerama