Zimní olympiáda v 5. A

„Češi, do toho!“ , „Kdo neskáče, není Čech, hop, hop. hop!“ Tato a další povzbuzující hesla jsme mohli v uplynulých dvou týdnech slyšet z úst žáků 5. A třídy. A proč?? No přece se konala zimní olympiáda v Pchjongčchangu a žáci 5. A se stali velkými fanoušky všech olympijských disciplín! V hodinách českého jazyka se žáci na základě přečteného textu dozvěděli informace o původu a20180222_114314 obnovení olympijských her, povyprávěli si o olympijských symbolech, olympijském maskotu či olympijském heslu. Hudební výchova patřila nácviku písničky Olympijská. Ve výtvarné výchově na žáky čekalo ztvárnění olympijských sportů a posléze se žáci pokusili dokreslit portrét známých olympijských sportovců bojujících o medaili. Žáci si zahráli i na básníky, neboť v poslední hodině čtení před ukončením olympijských her složili básně s olympijskou tematikou.

Celou olympiádu jsme s napětím sledovali, sportovcům gratulujeme k získání drahocenných medailí a všem přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů. Už teď se netrpělivě těšíme na zahájení dalších olympijských her.

Za 5. A třídu napsala Mgr. Vladimíra Hrušková

Olympiáda

Eliška Flekáčová, Jiří Dúbrava, Adam Dúbrava, Štěpán Čudan

Z olympiády každý čtvrtý rok,

posunem se o jeden velký krok.

Každým krokem nahoru,

stanem se mistři titulu.

Z hokeje zatím nic,

pořád ale čekáme víc!

Ledecká je hvězda,

která se ti nezdá.

Oly, oly, olympiáda,

to je prostě jedna velká paráda!