Rodiče s dětmi uklízí Miroslav

54521687_1263279197171437_3972685779175473152_nUž jen pár dnů zbývá do startu celorepublikové akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“. Město Miroslav se i letos zapojí do kampaně, která upozorňuje na problematiku jednorázových plastů a pneumatik v přírodě. Cílem organizátorů akce, jimiž jsou letos město Miroslav a ZŠ Miroslav, není donekonečna uklízet nepořádek po jiných, méně zodpovědných občanech. Je třeba se stále více zaměřovat na osvětu a předcházení vzniku tohoto nešvaru. V loňském roce si páťáci z naší základní školy vzali „na mušku“ PET lahve a představte si, že v celé ČR se jich vysbíralo přibližně 29 tun. Je třeba se zamyslet především nad tím, jestli sami zbytečně ve svém životě nenadužíváme plasty a co se s těmi opravdu vytříděnými dále děje.

Motivace má být pozitivní a každý z nás by měl jít příkladem. Proto Vás, kdo máte zájem, zveme na sobotní dopoledne, 6. dubna 2019, k budově   1. stupně ZŠ. Na přilehlém hřišti si kolem 9.00hod. rozebereme pytle na odpad, pro děti máme k dispozici i pevnější rukavice, dospělé prosíme o rukavice vlastní. Rozejdeme se ve skupinkách po celé Miroslavi a pokusíme se sesbírat co nejvíce odpadků, které nám kazí dojem ze společných vycházek nádhernou místní krajinou. Předpokládáme, že ve 12.00hod. se všichni sejdeme u ohniště miroslavského zámku, kde bude pro každého účastníka připravena malá odměna. Vhodně se oblečte, snad nám bude přát i počasí, do batůžků si nabalte i svačinku, pití a fotoaparát /fotografie z akce zasíláme do soutěže o hodnotné ceny/.

Zapojit se může každý. I za jeden jediný den lze udělat velkou změnu, a čím víc nás bude, tím bude i změna viditelnější. Pojďte do toho s námi! Svou účastí podpoříte i „Týden zdraví“ , který v Miroslavi probíhá od 1.4. do 7.4.2019. Případné dotazy zodpovím na tel. 774724100.

Mgr. Jana Pavlů