REGIONÁLNÍ KOLO RECITAČNÍ SOUTĚŽE 2020

Ve středu 12. února se uskutečnil již VIII. ročník regionálního kola v recitaci žáků I. stupně základních škol moravskokrumlovského regionu.

Celkem 36 recitátorů z osmi ZŠ – Hostěradice, Prosiměřice, Olbramovice, Mor. Krumlov-Klášterní, Dolní Dubňany, Vedrovice, Skalice, Miroslav – soutěžilo v pěti kategoriích. Pětičlennou porotu tvořily bývalé či současné p. učitelky českého jazyka z II. stupně naší ZŠ: Ludmila Schlesingerová, Adéla Hlávková, Věra Ševčíková a Jana Teplíková. Za Městskou knihovnu v Miroslavi zasedla v porotě paní Miluše Hrbová. Děkujeme porotě za její čas a nelehké rozhodování.

I. kategorie – žáci 1. tříd20200212_155054(0)

1. místo: Marie Drastíková (ZŠ Miroslav)

2. místo: Adéla Králová (ZŠ Olbramovice)

3. místo: Jan Pecina (ZŠ Dolní Dubňany)

II. kategorie – žáci 2. tříd20200212_155328

1. místo: Vojtěch Toufar (ZŠ Miroslav)

2. místo: Jiří Fiala (ZŠ Mor. Krumlov-Klášterní)

3. místo: Matyáš Mráz (ZŠ Dolní Dubňany)

Diplom a zvláštní cenu za vynikající přednes získali Daniela Horáková a Lukáš Fiala ze ZŠ Olbramovice.

III. kategorie – žáci 3. tříd20200212_155451

1. místo: Michaela Hlaváčová (ZŠ Hostěradice)

2. místo: Julie Hájková (ZŠ Mor. Krumlov-Klášterní)

3. místo: Daniel Janderka (ZŠ Vedrovice)

IV. kategorie – žáci 4. tříd20200212_155626

1. místo: Karolína Julie Široká (ZŠ Mor. Krumlov-Klášterní)

2. místo: Lenka Benešová (ZŠ Miroslav)

3. místo: Tomáš Kuchařík (ZŠ Vedrovice)

V. kategorie – žáci 5. tříd

1. místo: Elisabeta Chárová (ZŠ Dolní Dubňany)20200212_155831

Anežka Pecinová (ZŠ Dolní Dubňany)

2. místo: Eliška Dostálová (ZŠ Miroslav)

3. místo: Tereza Garčinská (ZŠ Prosiměřice)

Vítězové všech kategorií obdrželi diplomy a knihy. Všichni účastníci recitační soutěže si pak odnášeli pamětní list a jako dáreček záložku do knihy, kterou jim vyrobili žáci 4.B.

Blahopřejeme všem miroslavským žákům za úspěšnou reprezentaci školy a paní učitelkám z I. stupně děkujeme za přípravu a organizaci regionálního kola recitační soutěže.

Mgr. Olga Široká