Recyklohraní aneb Ukliďme si svět

skola 10.11.2017 008Vzdělávací program RECYKLOHRANÍ aneb UKLIĎME SI SVĚT slaví letos 10let od svého vzniku. Neustále přichází s novými a zajímavými nápady, jak vést děti a mládež zábavnou formou k ekologické výchově a recyklaci tak, aby se stala součástí jejich každodenního života. Jednou z těchto poutavých aktivit byl projekt s názvem “ Vydržím víc a posloužím déle“.
Tento projekt byl zaměřen na sběr, třídění a zjišťování výhod „nabíjecích“ baterií-akumulátorů před „obyčejnými“ bateriemi. Žáci 5.B třídy naší školy si při plnění jednotlivých úkolů  vyzkoušeli, jak baterie fungují, z čeho jsou složeny, kdo a kdy je vymyslel, kde všude se dají využívat. Zamýšleli se nad tím, jak lidem usnadňují práci a čas, vyhledávali předchůdce dnešních moderních elektrozařízení a zjišťovali od svých rodičů a prarodičů, jak tato zařízení pomáhala a sloužila lidem v minulosti.
Po vyhodnocení výsledků jim byly připsány body na školní konto a na konci školního roku si mohou z katalogu odměn vybrat, co se jim bude líbit. A je z čeho vybírat, nabídka je velmi pestrá!
Hrou učíme nejen žáky, ale také jejich rodiče, že je třeba čím dál víc pomáhat přírodě nejen sběrem papíru, ale také plasty, baterie a drobná elektrozařízení mají své kontejnery na našem školním dvoře. Přidejte se k nám i Vy! Předem všem moc děkujeme!

Mgr. Jana Pavlů