Okrskové kolo recitační soutěže 7.3.2019

DSCF4950V úterý 7. března 2019 se uskutečnil již VII. ročník regionálního kola v recitaci žáků I. stupně základních škol moravskokrumlovského regionu.

Celkem 36 recitátorů z deseti ZŠ – Hostěradice, Prosiměřice, Olbramovice, Mor. Krumlov-Klášterní, Mor. Krumlov-Ivančická, Dolní Dubňany, Bohutice, Vedrovice, Skalice, Miroslav, soutěžilo ve třech kategoriích.  Porota, ve složení Jana Schubertová, Jarmila Kopečková, Miluše Hrbová, Jana Teplíková a Bohumil Bubeník, to neměla vůbec lehké a rozhodla takto:

I. kategorie – žáci 1. tříd

1. místo: Matouš Bezděk (ZŠ Miroslav)

2. místo: Dominik Kryštof (ZŠ Prosiměřice)

3. místo: Kryštof Janků (ZŠ Miroslav)

II. kategorie – žáci 2. a 3. tříd

1. místo: Lenka Benešová (ZŠ Miroslav)

2. místo: Jan Balík (ZŠ Hostěradice)

3. místo: Michaela Hlaváčová (ZŠ Hostěradice) a Eliška Tomková (ZŠ Vedrovice)

III. kategorie – žáci 4. a 5. tříd

1. místo: Markéta Janderková (ZŠ M. Krumlov-Klášterní)

Elisabeta Chárová (ZŠ Dolní Dubňany)

2. místo: Filip Buchta (ZŠ Hostěradice) a Oliver Vejvalka (ZŠ M. Krumlov-Ivančická)

Madlen Krulová (ZŠ Miroslav)

3. místo: Veronika Čurdová a Anežka Pecinová  (ZŠ Dolní Dubňany)

Diplom a zvláštní cenu za vynikající přednes získala Marie Krejcarová (ZŠ Prosiměřice).

Vítězové všech kategorií obdrželi diplomy a knihy. Všichni účastníci recitační soutěže si pak odnášeli pamětní list a jako dáreček záložku do knihy, kterou jim vyrobili žáci 3.B.

Blahopřejeme všem miroslavským žákům za úspěšnou reprezentaci školy a paní učitelkám z I. stupně děkujeme za přípravu a organizaci regionálního kola recitační soutěže.

Mgr. Olga Široká