Naši žáci se učili správně třídit odpad

Třídění odpadu je bezesporu velmi dobrý návyk, který by měly děti získávat a osvojovat si již od útlého věku. Není náhodou, že 2/3 obyvatel České republiky odpady třídí. K vysoké účasti obyvatel na třídění pomáhají také informační kampaně společnosti EKO-KOM. Jednou z nich je iNP Podyjí + Tonda Obal 2018 011 školní vzdělávací program Tonda Obal, jehož lektoři v říjnu navštívili i žáky I. stupně naší školy. Žáci se dověděli, jak, kam a proč se odpad třídí a co se z něj dále vyrábí, prohlédli si zajímavé vzorky recyklovaných materiálů, zopakovali si barvy kontejnerů na odpady a seznámili se s možnostmi sběru odpadů ve sběrných dvorech. S lektory si vše sami vyzkoušeli formou hry, pobavili se o zkušenostech s tříděním odpadů z rodiny a ze školy, společně zhlédli videa k dané problematice a na závěr je čekala i malá odměna za snahu a chuť pomáhat přírodě. Při vedení dětí ke třídění odpadu jsou škola a rodiče rovnocennými partnery, společně mohou vystavět pevné základy k jejich odpovědnému chování v dalším životě.

Mgr. Jana Pavlů