Kašpárek opět v Miroslavi

Kašpárek opět v Miroslavi 10.2.2016

Téměř po roce se vrátil do Miroslavi kašpárek Pimprle a přivezl s sebou putovní výstavu prací všech zúčastněných škol v mezinárodním projektu. Ta byla po celé letní prázdniny až do října instalovaná v Muzeu loutek v Plzni. Kam až se Pimprle na své cestě světem dostal, si nyní můžete prohlédnout na výstavě v prostorách hlavní budovy ZŠ.

Při své druhé návštěvě zavítal kašpárek na miroslavský zámek, který byl otevřen po loňské rekonstrukci. A moc se mu tady líbilo. Spolu s dětmi si prohlédl výstavu obrazů „ Slovanská epopej“ Alfonse Muchy, která je složená z puzzlí. V jedné z expozic se seznámil s tvorbou akademického sochaře Pavla Krbálka, miroslavského rodáka. Jeho obrazy a kovové plastiky doplňuje socha kněžny Miroslavy před zámkem.

Kašpárek si vyzkoušel i sezení na trůnu, ale kněžny Miroslavy se nedočkal. Ta nebyla zrovna doma. Největším lákadlem pro Kašpárka i děti byla výstava modelů stavebnice Lega a nově instalovaných mechanických hraček. Na závěr čekalo všechny příjemné překvapení v podobě návštěvy pekla s čerty, které je umístěno taktéž na zámku, a strašení v zámeckém podzemí.

Mgr. Olga Široká