Exkurze malých alchymistů

Víte, jak udělat svým malým ratolestem radost? Odpověď je velmi jednoduchá. Výletem. A kam?IMG_1126 Tentokrát jsme se zcela záměrně, vydali do VIDA centra v Brně. A co ta VIDA vlastně je? No přece zvolání, když objevíte něco překvapivého. „Vida! To jsem nevěděl…“. U žáků z přípravného 0. ročníku a ze tříd 1.A a 1.B jsme  schválně počítali, kolikrát řekli to kouzelné slovo „Vida!“ Důvodů tam bylo dost. A na každý z nich si museli sáhnout. Osobně vyzkoušet všemi smysly. Objevovali nepoznané, bavili se a učili se hrou. To byla VIDA! Je to super zábavní vědecký park u brněnského výstaviště a je snad úplně pro všechny věkové kategorie. Zabaví se tam všichni, kteří mají rádi vědu, výzkumy, badatelství a rádi se učí novým věcem. Naši malí školáci se na chvíli měli možnost stát i alchymisty, vyzkoušet si kouzla a čáry v chemické laboratoři. Dnes už docela jistě ví, co znamená pojem „sublimace“. Pokud to chcete vědět také, neváhejte a vydejte se, stejně jako my, do VIDY. Budete překvapeni, co všechno tam mají pro Vás připraveno. Nudit se rozhodně nebudete.

Mgr. Jana Pavlů