Beseda s paní spisovatelkou

Začátek již třetího listopadového týdne byl velmi poetický a zároveň také poučný. Naše pozvání přijala paní spisovatelka, Mgr. Zuzana Pospíšilová, která  je oblíbenou autorkou věnující se téměř výhradně původní tvorbě pro děti. S jejími texty se dětští čtenáři mohou setkávat od rokuIMG_20211115_114531 2004, kdy jí vyšly první pohádkové příběhy v časopise Sluníčko. V roce 2005 začala publikovat knižně a dodnes je jednou z nejaktivnějších autorek píšících pro děti. Jen v nakladatelství Grada vydala téměř sedm desítek titulů, z nichž nejúspěšnější jsou zatím série Kouzelná třída a edice dětských detektivek DeTeKTiVoVé.
V její tvorbě mají převahu pohádky, ale věnuje se také poezii a výukovým textům. Tvrdí, že naši malí čtenáři jí pomohli splnit její velký sen. Kdyby psala něco, co by nikdo nechtěl číst, nikdy by se spisovatelkou stát nechtěla. Psaní se začala naplno věnovat až po narození jejích dvou dcer. Doposud jí vyšlo už více než 250 knih a leporel. Některé pohádky se dočkaly i rozhlasového zpracování a s ukázkami jejích textů se můžeme setkat také v čítankách nebo učebnicích českého jazyka. Psaní zpočátku brala jen jako koníček při zaměstnání, pracovala jako dětská psycholožka, ale od roku 2016 je spisovatelkou na volné noze a věnuje se jen literární tvorbě a setkávání se čtenáři při besedách. Můžeme potvrdit, že je to velmi příjemná a zajímavá paní plná elánu a nápadů. O tom svědčí i její nové knižní miminko s názvem „Putování skřítka Vltavínka po Vltavě“, které doporučuje všem malým čtenářům a nabízí se rovněž možnost podpořit naše malé čtenáře a zakoupit jim některou z jejich knih třeba jako dárek pod stromeček. I do naší školní knihovničky jsme, jako dárek od paní spisovatelky, dostali 3 její nádherné knihy o Vánocích i s jejím vlastnoručním věnováním.

Mgr. Jana Pavlů