Zážitkem k porozumění v 1.A podruhé

V listopadu naše prvňáčky v jejich třídě navštívila paní Štibrányi z PdF MU Brno z projektu Zážitkem k porozumění a připravila si pro ně 1. workshop. Projekt podporuje začlenění dětí se sluchovým postižením do běžné výuky v základních školách. Při dvouhodinové netradiční výuce si děti osvojily pro ně nové slovo IDEÁLNÍ a nakreslily si svoji ideální školu. Spontánně se zapojily do práce, která je velice bavila a společnou diskusí si také určily

Workshop1_Zážitkem k porozum._11_2019 (3)vlastnosti ideálního žáka. Nakonec zjistily, že vlastně jsou takovými ideálními žáky a rádi by vytvořily i ideální třídní klima, kde si žáci navzájem pomáhají, podporují se a chovají se k sobě ohleduplně. Přejme, ať se jim vše daří!

Mgr. Jana Benešová

Adventní rodinné odpoledne v 2.B

Spokojená a fungující rodina je pro mnohé z nás naprostým základem. O tom, jak vytvořit příjemnou rodinnou atmosféru, jak si doma s rodiči Spisovatelka a advent ve třídě 024hrajeme a jak jim pomáháme se zrovna učíme v prvouce, a to nás inspirovalo k přípravě malého adventního tvoření v podobě adventních dílniček, kdy si každá rodina z naší třídy připravila jeden zajímavý výrobek, který pak naučila spolužáky z 2.B vyrábět. Zhostili se toho s opravdovou vervou, nakoupili si veškerý materiál a pak, žáci v roli učitelů, organizovali celou dílničku sami s drobnou dopomocí rodičů. Tvoření děti přimělo k zahájení domácí adventní výzdoby, zjistili, že to není nic složitého, jen musí chtít. A pokud pomohou rodičům např. s domácím úklidem, mohou pak společně věnovat kreativnímu tvoření více času a výsledek? Pokud se pracuje a tvoří s láskou a nadšením, nemůžete přece nic zkazit! A pokud se snad nějaká ta chybička vloudí, neztrácejte hlavu, chybami se přece člověk učí! Maminky, jako vždy, myslely i na odpolední svačinku, tak si mohly děti v průběhu celého odpoledne pochutnat i na připravených domácích laskominách. Za příjemnou a laskavou rodinnou atmosféru všem ještě jednou moc děkuji a těšíme se na další společnou akci. Bylo to PRIMA!

Mgr. Jana Pavlů

Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro MŠ a ZŠ I.

2Naše škola získala dotaci v rámci Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro MŠ a ZŠ I. Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.
Díky této dotaci může na naší škole pracovat školní psycholog, pedagogové se zúčastní vzdělávacích kurzů a ve školním roce 2017/2018  budou otevřeny kluby zábavné logiky a rozvoje matematické gramotnosti a doučování žáků ohrožených školním neúspěchem.

Bližší informace Vám v nejbližších dnech dodají jednotliví vyučující.