Beseda s panem místostarostou Volfem

IMG_20180116_105342Ochrana přírody, recyklace a třídění odpadů jsou témata, která řeší během celého školního roku recyklační hlídka z 5.B třídy. V rámci recyklohraní vyzývali žáky školy, ale i veřejnost, ke správnému třídění baterií, tonerů, mobilů a drobného elektrozařízení, aby šetřili stále vzácnější přírodní zdroje. A protože se začali zajímat o problematiku třídění hlouběji, pozvali si na besedu i pana místostarostu města Miroslav, pana Volfa. Připravili si pro něj spoustu zajímavých dotazů a on sám se divil, co všechno je trápí, co mají v plánu a do čeho všeho se hodlají zapojit a s jakým odhodláním jsou připraveni a ochotni pomáhat chránit přírodu. Aktivitu žáků náležitě odměnil sladkými dobrotami a žáci se mu zase pochlubili spoustou fotografií, videozáznamů ze svých projektů, výtvarnými pracemi a především 2D a 3D mapou města Miroslavi, kam zaznamenávali jednotlivá stanoviště kontejnerů na třídění odpadů a místa, kam mohou obyvatelé města nepotřebný odpad odkládat. S panem místostarostou jsme se dohodli na další spolupráci a co nevidět nás čeká v rámci celorepublikové akce „Ukliďme si svět“ projektový den zaměřený na úklid všeho, co „upadlo“ návštěvníkům při procházkách nádhernými zákoutími malebné přírody na Markově kopci.

Recyklační hlídka 5.B třídy a tř. uč. Mgr. Jana Pavlů.

ADVENTNÍ ČAS v 5.B

IMG_20171215_115807Adventní čas v 5.B trávili žáci nejen povídáním o vánočních zvycích a tradicích u nás a ve světě. Společně jsme se díky projektům, které žáci zpracovávali, podívali, jak se slaví Vánoce třeba v Africe nebo v Austrálii. Projekty o podnebných pásech nám umožnily nahlédnout do tropických deštných lesů, savan a pouští za papoušky a leguány , ale i do polárního podnebného pásu za tučňáky a ledními medvědy. Stihli jsme vyrobit i roztodivné vánoční ozdoby na vánoční stromek z recyklovatelných materiálů a nesmím zapomenout ani na výborné bramborové saláty, které žáci vyráběli doma sami pod přísným dozorem rodičů či prarodičů, aby si natrénovali správný pracovní postup do hodiny slohu. Nezapomněli jsme ani na pohyb a v hodinách tělesné výchovy jsme pilně trénovali na turnaj ve vybíjené. Poslední společné chvíle roku 2017 prožijeme ještě učením v „pyžamech“ a třešničkou na dortu bude vánoční besídka, kde se rozloučíme jen na pár dnů. Uvidíme se až v novém roce a proto i Vám přejeme klidné vánoční svátky a úspěšný celý blížící se rok 2018.

Mgr. Jana Pavlů a třída 5.B

PŘINESTE I VY NEPOTŘEBNÝ MOBIL

IMG_20171214_143050     Recyklační hlídka 5.B třídy se v rámci projektu RECYKLOHRANÍ obrací na všechny, kteří by rádi pomohli přírodě sběrem nepotřebných mobilních telefonů. Všechny třídy naší školy jsou zapojeny do soutěže, v níž mohou vyhrát návštěvu ZOO Jihlava a recyklační linky zdarma! Cílem projektu je získat k opětovnému využití, případně recyklaci mobilní telefony, které jinak zůstávají bez využití. Principem soutěže je sběr co největšího množství mobilních telefonů. Hodnotícím kritériem bude počet sebraných telefonů v poměru na jednoho žáka.

Mobilní telefony můžete nosit každý den do třídy 5.B až do 31.1.2018. Těšíme se na Vás!

Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro MŠ a ZŠ I.

2Naše škola získala dotaci v rámci Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro MŠ a ZŠ I. Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.
Díky této dotaci může na naší škole pracovat školní psycholog, pedagogové se zúčastní vzdělávacích kurzů a ve školním roce 2017/2018  budou otevřeny kluby zábavné logiky a rozvoje matematické gramotnosti a doučování žáků ohrožených školním neúspěchem.

Bližší informace Vám v nejbližších dnech dodají jednotliví vyučující.