Šesťáci a sedmáci reprezentovali školu v okresním kole ve florbale

Dne 1. listopadu zajížděli vybraní žáci 6. a 7. ročníku Základní školy Miroslav do Znojma, kde se zúčastnili okresního kola ve florbale pod záštitou AŠSK (Asociace školních sportovních klubů). Do znojemské haly se tentýž den sjelo pět základních škol, které bojovaly o první dvě postupová místa do následného finálového turnaje okresu Znojmo.

Za soupeře měli naši florbalisté Základní školu Pražská, Základní školu Judr. Mareše, Základní školu Vémyslice a GPOA Znojmo. Miroslavští podali ve všech utkáních sympatický výkon a zápas od zápasu se výrazně zlepšovali, ale na postup to nestačilo. První utkání se neslo v duchu rozkoukávání ve velké hale a právě ono utkání rozhodlo.

Se ZŠ Pražská byl k vidění vyrovnaný souboj, který jsme prohráli poměrem 1:3. Ve druhém utkání ukázali svoji kvalitu žáci ze ZŠ Judr. Mareše a opět se opakoval výsledek 1:3. Od třetího utkání nabrali naši florbalisté sebevědomí a rozstříleli svého soupeře z Vémyslic 7:2. V posledním utkání pak čekalo na Miroslav GPOA Znojmo, které mělo v kapse již jistý postup, ale na hřišti se děly velké věci. Miroslav se ujala vedení 4:1 po prvním poločase a mířila za cenným skalpem. Ve druhém poločase ale soupeř bohužel, i díky 3 brankám miroslavského Vojtěcha Toufara, dorovnal na konečných 4:4.

I přesto, že se Miroslavi nepodařilo postoupit  do finálového turnaje, kterého se zúčastní 4 nejlepší týmy okresu, zanechala na turnaji sympatický dojem a příští rok se rozhodně bude rvát o postup do finálového kola.