Pěvecká soutěž LYRA 2023

První listopadovou sobotu se opět sešli zpěváci z mnoha moravských základních, uměleckých i středních škol na již XXIII. ročníku pěvecké soutěže LYRA, která se letos konala na novém místě a to v kulturním domě v Dobřínsku u Mor. Krumlova. Žáci základních i středních škol mezi sebou soutěžili ve čtyřech kategoriích. Naši školu reprezentovaly 4 žákyně. V I. kategorii (1. – 3. třída) soutěžila Marina Jovanović, ve II. kategorii (4. – 6. třída) to byly Valerie Benešová a Sofie Hráčková, ve III. kategorii (7. – 9. třída) pak Eva Kadlecová. Všechny naše zpěvačky podaly úžasné pěvecké výkony a Eva Kadlecová byla dokonce oceněna předsedkyní poroty paní Prof. Barbarou Marií Willi, děkankou Hudební fakulty JAMU v Brně, diplomem za čistý projev a laskavost. Hlavní cenou soutěže byla pro jednotlivce spolupráce se skupinami Dreams, Complex a Bez kofeinu. Vítězná škola pak získala poukaz do nahrávacího studia CH-RECORDS v Třebíči. Hlavní ceny jsme sice letos nezískali, ale děvčata si odvezla krásné zážitky a cenné zkušenosti. Soutěž je přístupná široké veřejnosti, která i letos výkony soutěžících odměňovala mohutným potleskem a postarala se tak o skvělou atmosféru.

Mgr. Jana Benešová

HTML galerie Zonerama