Olympiáda v českém jazyce 2019

Olympiáda v českém jazyce je předmětová soutěž určená žákům základních a středních škol. Jejím cílem je umožnit žákům porovnat úroveň vlastního jazykového a slohového projevu s ostatními. I když je účast v této soutěži zcela dobrovolná a vztah současné mládeže k mateřskému jazyku více než vlažný, na naší škole se i letos desítka žáků 9. tříd pustila do řešení zapeklitých mluvnických úkolů a ve slohové práci se zamýšlela nad tím, co všechno umí světlo. Vítěznou trojicí školního kola se staly žákyně Radka Kiselová a Barbora Dostálová z 9.A spolu s Evou Skočovskou z 9.B. Radka Kiselová však onemocněla, proto se okresního kola této soutěže zúčastnila pouze Barbora s Evou. Obě dívky nás svými výsledky mile překvapily, neboť v konkurenci 50 žáků z celého okresu se Barbora Dostálová umístila na krásném 9. místě a Eva Skočovská na 12. místě.

Oběma dívkám gratulujeme, děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme jim, aby je zodpovědný přístup ke studiu a radost z výsledků neopustily ani na střední škole.

Věra Ševčíková a Ludmila Schlesingerová, učitelky ČJ