McDonald’s cup

24. ročník

Naši čtvrťáci a páťáci se opět zúčastnili celorepublikové fotbalové soutěže McDonald’s cup. Jistě lze tvrdit, že si vedli velmi dobře.

V okrskovém kole, které se konalo 28. dubna, jsme porazili žáky z Hrušovan nad Jevišovkou, znojemské školy Pražské a Šanova. Porazili je možná mírné slovo, protože v každém zápase jsme vyhráli minimálně o 3 branky. Určitě jste již pochopili, že jsme toto první kolo vyhráli a tím pádem jsme postoupili do kola okresního.

Okresní kolo se konalo ve Znojmě na Čafce 4. května. Zde bylo v naší skupině 6 týmu. Znojmo Mládežka, Znojmo Republika, Prosiměřice, Moravský Krumlov Ivančická, Mikulovice a my. V prvních dvou zápasech jsme opět jasně vyhráli nad Krumlovem a Mikulovicemi. Třetí zápas s Prosiměřicemi byl osudný. Jejich tým dobře bránil a po vstřelení gólu do naší brány jsme poprvé za celý turnaj prohrávali. Zvrátit zápas jsme tentokrát bohužel nedokázali a prohráli jsme 0:1. Proto jsme bojovali o třetí místo opět s Krumlovem a tento boj jsme dotáhli do vítězného konce 2:0. První místo si nakonec vysloužily Prosiměřice po těsném boji a penaltách s Republikou. Při slavnostním předávání medailí byl vyhlášen nejlepším hráčem náš Kryštof Janků a nejlepším brankářem (rovněž náš) Nikolas Bačík.

Sestava našeho týmu vypadala takto:

Brankář – Nikolas Bačík

Obrana – Vojtěch Toufar, Dominik Daute, Jindřich Konečný (zvaný buldozer)

Záloha – Kryštof Janků, Vojtěch Vlček

Útok – Amálie Horáková, Martin Plechatý, Ondřej Hlavnička, Roman Ferik

Chlapci a děvče, jste borci.

Mgr. Ota Nožka

HTML galerie Zonerama