Školní pěvecký sbor Miroslavíci na Miroslavské divadelní scéně

Školní pěvecký sbor Miroslavíci byl pozván k vystoupení na 2. ročník znovuzrozené Miroslavské divadelní scény ve dnech 11. 2. a 12. 2. 2023. Připravili jsme si pro publikum šest písní, které děti zazpívaly v pauzách mezi jednotlivými hrami. V první pauze zazpíval menší ansámbl děvčat klidnou romantickou píseň, v zápětí je doplnil zbytek ansámblu včetně chlapců a diváky společně potěšili pohádkovou melodií. Ve druhé pauze na pódium nastoupila sólistka Lenka Benešová, která zazpívala na mikrofon svižnější a rockovější melodii Srdcotepec, se kterou nedávno vyhrála oblastní pěveckou soutěž LYRA. Lenku pak doplnil opět ansámbl děvčat a společně zazpívaly autorskou píseň, kterou složil pan ředitel ZUŠ Přemysl Forst v době koronavirové, kdy jsme všichni toužili opět zpívat a hrát, ale nemohli jsme. Chytlavá píseň Tak dáme si sklenku (neboli Koronavirová) téměř roztančila sál. Konec druhé pauzy vyplnil celý pěvecký sbor známým spirituálem, který roztleskal sál.
Celé představení pak bylo na závěr ukončeno známou populární písní Za 100 let, kterou s dětmi přišli zazpívat i samotní herci.
Jednotlivá sóla děti zvládly bravůrně, překonaly trému, nebály se zpívat nahlas a dohromady jim to ladilo, jsem na ně neskutečně pyšná. Děkujeme manželům Klímovým za příležitost a panu Přemyslu Forstovi za vytvoření doprovodů k písním.
Miroslavíci: Stella Balážová, Valerie Benešová, Šarlota Bracková, Kateřina Doffková, Marie Drastíková, Sofie Hráčková, Eva Kadlecová, Daniel Klíma, Jaroslav Krejčí, Toby Kunc, Romana Langová, Nikita Laptanovich

vedoucí pěv. sboru
Mgr. Jana Benešová