DinoPark a ZOO Park Vyškov

V úterý 30.5.2023 se třídy 1. B, 2.A a 2.B vydaly na dobrodružnou výpravu do DinoParku a ZOO Parku Vyškov.

Po příjezdu do Vyškova žáci nasedli do DinoExpresu, který je zavezl do DinoParku. Po projetí mohutné brány na ně čekali vyhynulí druhohorní obři. Vypadali jako živí, někteří se dokonce hýbali a vydávali zvuky. Všichni žáci si vyzkoušeli simulátor DinoHurikánu a zhlédli 3D kino se speciálními efekty.  Nakonec si dali něco dobrého na zub a nakoupili drobné dinosauří suvenýry.

Před polednem se opět DinoExpresem přesunuli do ZOO Parku, kde je čekala druhá část výletu. ZOO Park je zaměřen především na chov domácích a hospodářských zvířat z celého světa. Nachází se zde Dvoreček naší babičky, který žáky zaujal ze všeho nejvíce. Mohli si totiž nakrmit nebo pohladit kůzlátka, jehňátka a další zvířata. Na závěr navštívili repliku hanáckého statku z přelomu 19. a 20. století s expozicí tradičního venkovského života a centrem environmentální výchovy, ve kterém jsou interaktivní expozice s ekologickými tématy.

Celý výlet se opravdu vydařil a všichni do jednoho si ho užili. Děti mají spoustu zážitků, na které jen tak nezapomenou.

Mgr. Vladimíra Vančurová

HTML galerie Zonerama