Kovozoo a Rochus

Unikátní kovová ZOO ve Starém Městě u Uherského Hradiště a skanzen Rochus, muzeum v přírodě v srdci Slovácka. Sobotní cíl dlouho plánované expedice za poznáním našich malých Prototýpků a jejich rodičů.

Cílem návštěvy v KOVOZOO bylo ukázat, nejen dětem, že i ze zdánlivě nepotřebného odpadu mohou vznikat věci, které jsou krásné a zajímavé, ale i nadále užitečné, spojit ponaučení se zábavou a zážitky. Založení KOVOZOO je v souladu s dlouhodobou vizí společností KOVOSTEEL a REC Group„Být majákem ve světě recyklace a ekologické osvěty.“ Kromě kovových zvířat jsme v KOVOZOO obdivovali nepřeberné množství exponátů průmyslové a hasičské techniky, secí a žací stroje, mlátičky obilí, fukary a jiné zemědělské stroje z dob našich prarodičů. Zkrátka věci, které z našeho života již vymizely, skončily by zřejmě na smetišti, ale místo toho jejich příběh pokračuje v KOVOZOO.

Projekt „Návraty k tradici“ s názvem Stromy pro Rochus 2023 zase umožnil malým i velkým kreativcům, aby si zkusili vaření povidel, moštování ovoce, výrobu draků a dušičkových věnců, vyřezávání dýní, ochutnávku dušičkového pečiva a bylinkových čajů. Zájemci z řad rodičů prozkoumali základy kvasu a nakládání zelí, prošli se Sadem starých odrůd stromů s průvodcem, děti si zase mohly poslechnout, v rámci autorského čtení, o zazimování hmyzu. Lidová kultura tohoto krásného kraje, nádherné říjnové počasí, čarokrásné výhledy do krajiny… Výprava proti proudu času do dob našich babiček a prababiček v nás zanechala opravdu vzácné vzpomínky.

Mgr. Jana Pavlů

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1