Zlatá srnčí trofej 2017

Během víkendu 19. – 20. května se v krásném prostředí Národního parku Podyjí v obci Čížov opět po roce uskutečnilo okresní kolo přírodovědné soutěže mladých přátel myslivosti a ochrany přírody s názvem Zlatá srnčí trofej. Soutěže se zúčastnilo 54 dětí ze Znojemska a Základní školu Miroslav reprezentovalo 7 žáků a žákyň ve třech kategoriích. Většina žáků navštěvuje Myslivecký kroužek při SVČ Miroslav, kde se celoročně nZaltá srnčí trofej 2017a tuto soutěž připravují a letos si vedly opravdu výborně. Soutěž probíhá dva dny. V pátek odpoledne soutěžící čekala praktická zkouška, tvořená stezkou národním parkem a poznávačkou bylin, stromů, pobytových stop zvěře, zbraní, loveckých psů a trofejí. Po náročné stezce přišel vhod večerní táborák a po setmění stezka odvahy. V sobotu dopoledne děti vyplnily znalostní testy a po testech je přišli navštívit kynologové s loveckými psy a sokolník se svými dravci. Po obědě a trubačském „Halali“ všichni nastoupili k vyhlášení výsledků.

Umístění našich žáků:

Kategorie A (3. – 5. ročník ZŠ) :

1. místo  Natálie Pavlů   (3.B), 4. místo Naďa Benešová (3.A) a na 8. místě se umístila Markéta Janderová (4.A).

Kategorie B (6. – 9. třídy ZŠ):

1. místo Jana Tesařová (8.C)  a výborně se umístil i Jakub Březina (7.A).

V nejmladší kategorii tzv. Pozorovatelů (MŠ, 1.-2. ročník ZŠ) úspěšně soutěžili Jáchym Pelán (2.B) a  Lenka Benešová (1.A).

Ti nejlepší ze Znojemska postupují do národního finále, které se letos koná v jihočeské Horní Plané o letních prázdninách formou 14denního tábora. Z našich žáků postoupili do finále: Natálie Pavlů, Naďa Benešová, Jana Tesařová a Jakub Březina.

Gratulujeme a přejeme hodně štěstí ve finále!

                                                                                                    Mgr. Jana Benešová