Výuka plavání 2018/2019

P1010355Výuka plavání se stala pro žáky 3. a 4. tříd nedílnou součástí hodin TV. Každoročně absolvují plavecký výcvik v rozsahu 40 hodin v Městských lázních ve Znojmě pod vedením zkušených plaveckých instruktorů. Letošní kurz plavání probíhal od září do ledna a celkem se ho zúčastnilo 74 plavců. Během výuky žáci absolvovali také malý kurz záchrany tonoucího a soutěž o nejrychlejšího plavce a plavkyni. Za snahu a sportovní výkony získali všichni na závěr mokré vysvědčení s jedničkami.

Nejrychlejší plavci 3. tříd: Lenka Benešová, Denisa Kounická, Kája Janderová, z kluků Filip Heizner a Lukáš Hladík.

Nejrychlejší plavci 4. tříd: Tereza Vlčková, Ingrid Bortlová, z kluků Luboš Pitra a Jáchym Pelán.

Za žáky a paní učitelky 3. a 4. tříd Mgr. O.Široká

P1030940Báseň pro instruktory plavání jako poděkování od žáků 3. tříd:

Plavecký výcvik je za námi,

loučíme se dneska s vámi.

Dobře nám tu s vámi bylo,

plaváníčko se líbilo.

Prsa, kraul, znak, splývání,

my jsme na to nadaní.

Diskotéka byla prima,

nebyla nám při ní zima.

Nemáme už na vybranou,

v příštím roce nashledanou.