Výuka na dálku

Když se 11. března zavřely školy kvůli pandemii virové choroby covid-19, netušili jsme (pedagogové, žáci ani rodiče), jak dlouho vše potrvá a co nás čeká. Začala tzv. distanční výuka, která se v naší škole rozběhla zadáváním úkolů přes náš komunikační systém bakaláři. Ovšem jak se situace vyvíjela, bylo zřejmé, že to nebude jen na chvíli a možná to nebude stačit. Stáli jsme před úplně novou situací, jak učit děti 1. stupně ZŠ na dálku? Po dvou týdnech usilovného IT samostudia, nastavování domácí techniky, zkoušení připojení a s podporou vedení naší školy se většině učitelek 1. stupně podařilo zahájit koncem března a začátkem dubna i online vyučování, kdy každý den, či jednou týdně učily své žáky ze svých domovů prostřednictvím videohovorů. Osvojili jsme si tak nové pojmy meet, skype, gmail, MIUČ, chat, sdílená obrazovka… Rodiče tuto možnost velmi přivítali, nastavili své počítače, internet, nainstalovali internetové verze učebnic, někdy sháněli i webkamery a sluchátka. Ne každý učitel i žák však má tyto možnosti, ale do výuky se zapojili všichni, ať už nosili své paní učitelce hotové úkoly na Výuka na dálku 4kontrolu, či docházeli na výuku osobně, při zachování všech hygienických pravidel. Díky vzájemné podpoře a komunikaci jsme toto nelehké období zvládli a směle jsme mohli 25. května nastoupit zpět do školy a navázat tak na učivo, které jsme v době nepřítomnosti žáčků ve škole probrali. Nástup zpět do školy byl dobrovolný a pro rizikové skupiny nedoporučený, většina žáků do školy nastoupila a těm, kteří jsou stále v distanční výuce se naše paní učitelky věnují i nadále. Děkujeme všem rodičům i dětem, kteří s námi spolupracovali – byli jste a jste SKVĚLÍ!

za učitelky 1. stupně Mgr. Jana Benešová