Výlet prvňáčků za poznáním

Svůj první školní rok zakončili prvňáčci velkou výpravou za poznáváním nádherné přírody v blízkém okolí Miroslavi. Vycházku si připravil a vedl tatínek jednoho z našich žáků z 1.B třídy, pan Matyšek. Provedl nás malebnými zákoutími Markova kopce, kde trávil se svými kamarády školní léta. Vyprávěl dětem o zajímavostech nejenom z rostlinné aMarkův kopec 24.6.2019 007 živočišné říše, ale také o historii míst, která se svými vrstevníky často navštěvoval. Cestou nás potkalo i nejedno překvapení. Velké stádo kozí rodinky, které bylo zaskočeno naší návštěvou, čerstvé srnčí a liščí stopy, pestrobarevný hmyz a hlavně roztodivné tvary neznámých květin, po jejichž názvech jsme pátrali na informačních tabulích. Počasí nám přálo, dětem se procházka, i když byla dost dlouhá, moc líbila a už se s naším skvělým průvodcem domluvily na další tajné výpravě, tentokrát za sysly na miroslavském letišti. Pan Matyšek nezapoměl ani na sladkou tečku a každý průzkumník od něj dostal pořádný kornout zmrzliny. Jsme rádi, že nám obětoval svůj volný čas a ještě jednou mu všichni moc děkujeme. Touto výpravou jsme s dětmi splnili i jeden z dalších úkolů našeho společného projektu s NP Podyjí.

Mgr. Jana Pavlů