Výlet do KOVO ZOO

Nevšední zážitek, inspirace a hromada netradičních výrobků. To vše na jednom místě. K tomu pěkné počasí a super nálada už při srazu před školou. O školní výlet jsme kvůli COVIDU přišli, ale o tenhle jsme bojovali do poslední chvíle. A nelitovali jsme. KOVOZOO ve Starém Městě je jedinečná kovová zoo, která vznikla 21.4.2012 a nachází se v zajímavém a netradičním prostředíIMG_20200918_144036 zrekonstruovaného areálu bývalého cukrovaru ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Cílem KOVOZOO je ukázat malým i velkým návštěvníkům, že i ze zdánlivě nepotřebného odpadu mohou vznikat věci, které jsou nejen krásné a zajímavé, ale i nadále užitečné. KOVOZOO obývají zvířata v životní velikosti vyrobená z kovového šrotu. Celkem je jich již více než 250 a svou dokonalostí a propracovaností překvapí nejednoho návštěvníka. V areálu se nachází rozhledna maják Šrotík, loď Naděje, letoun L-610, vyhlídkové lávky, Porodnice KOVOZOO, muzeum zemědělství, muzeum veteránů a nespočet dalších exponátů průmyslové a zemědělské techniky. KOVOZOO je místo pro zábavu, inspiraci, odpočinek a ekologickou osvětu. Každý si zde najde to své.                                                                                                                                                                                             Moc děkujeme vedení SVČ, ale především p. Horákové, která nám domluvila tak skvělý výlet. Všichni jsme si výlet užili a budeme na něj ještě dlouho vzpomínat. O tom svědčí i nádherné ilustrace všech účastníků. Několik jich najdete, spolu s fotografiemi, ve fotogalerii škody. Určitě se podívejte. Možná inspirují k výletu i Vás.

Mgr. Jana Pavlů a žáci 3.B