Velký úspěch družinových dětí v malířské soutěži

P1040671Ve čtvrtek 13. 6. jsme se vydali na Slovanské hradiště do Mikulčic. Důvodem našeho výletu bylo slavnostní vyhlášení výsledků IX. ročníku malířské soutěže „Čarovné barvy země“, kterou pořádá Jihomoravský kraj v zájmu podpory pozitivního vztahu k regionu, jeho přírodě a dějinám. Předmětem soutěže jsou kolektivní malířské práce dětí a mládeže vytvořené přírodními jíly a z přírodních materiálů bez použití syntetických a jiných umělých barev a pojidel.

Za naši školní družinu jsme namalovali a poslali do uvedené soutěže dva obrazy. Anna Kristýna Němcová, Matěj Prát a Matyáš Vrba ze 3.B ztvárnili vznik Velké Moravy pod názvem „Mojmírovo vítězství“ a děti ze speciální třídy, Liduška Komárková, Libor Lauš a Pavel Krejčí, malovaly na téma „Svět očima dětí“ obraz nazvaný „Zvířecí svět“. Autorkou návrhu a hlavní malířkou obrazu je třináctiletá Liduška, jejíž svět, díky rodině, okupují především milované koně.

V Mikulčicích se letos sešlo úctyhodných 99 prací, na kterých se podílelo kolem 340 žáků a studentů a odborná porota měla opravdu těžké rozhodování. K našemu velikému překvapení obraz „Zvířecí svět“ vyhrál v V. kategorii neuvěřitelné 1. místo. Velká gratulace patří dětem ze speciální třídy, za které ceny přebírala paní vychovatelka, neboť byly na jiné školní akci, a proto ocenění obdržely až druhý den ve škole. Blahopřejeme k úspěchu!

Pavla Ryšavá, vychovatelka ŠD