Uklízeli jsme Miroslav

Sobotní slunečné dopoledne vytáhlo hrstku dobrovolníků, kteří se zapojili do celorepublikové akce „Ukliďme Česko“, tentokrát opět u příležitosti celosvětové akce World cleanup day. Letos byl stanoven datum akce na 21.září 2019 a jde o symbolické zakončení letošní Ukliďme Česko19 039rekordní úklidové sezóny. V naší škole se začalo uklízet již v pátek. Žáci ze speciálních tříd se svými učiteli se vydali sesbírat nepořádek do blízkého okolí školy. Sobotní pomocníci se sešli ve stanovenou dobu u budovy školy, kde byli krátce seznámeni s bezpečnostními pravidly, dostali rukavice, pytle a s úsměvem na tvářích vyrazili do ulic města Miroslavi a na Markův kopec. Na všechny účastníky akce čekalo v zámeckém parku u ohniště milé překvapení v podobě voňavých špekáčků a věřte tomu, že všem, po tak náročném dopoledni, přišly vhod. Děti si pochutnaly na sladké odměně, počasí nám rovněž přálo, tak už jen zbývá poděkovat všem účastníkům, dětem a jejich rodičům za doprovod, zaměstnancům správy města p. Klejdusovi, p. Harthové a především p. starostce E. Nohavicové za pomoc při organizaci úklidu. Na jaře se určitě do úklidu zapojíme opět, učíme to naše děti, proto jim musíme jít příkladem. Přijďte nás podpořit svojí účastí, rádi Vás uvidíme. Organizátoři z Českého svazu ochránců přírody a spolku Ukliďme Česko hlásí, že letos se do úklidu Česka zapojilo již přes 150 000 dobrovolníků. Mezinárodní úklidový den nám všem připomíná, že naše planeta je jen jedna. Starejme se tedy o ni co nejlépe, druhou šanci totiž nedostaneme.

Mgr. Jana Pavlů