Ukliďme Česko, ukliďme Miroslav

Nejen rodiče s dětmi uklidili Miroslav

Ani nepřízeň počasí neodradila maminky se svými ratolestmi, žáky školou povinné, pedagogy a dobrovolníky z řad občanů města, aby se zúčastnili celorepublikové akce „Ukliďme Česko“ u nás letos pod názvem „Rodiče s dětmi uklízejí Miroslav“. Vybaveni teplým oblečením, pevnou obuví, se svačinkou a pitím v batůžku, si na startu úklidu u základní školy vyzvedli pytle, děti i rukavice, vyslechli si důležité bezpečnostní pokyny a vyrazili do terénu. Letošních 32 dobrovolníků sesbíralo v centru a v blízkém okolí města zhruba 50kg odpadu, z toho 25kg odpadu recyklovaného. Cestou jsme narazili na jednu černou skládku a jednu odhozenou pneumatiku, což je celkem potěšující informace. V letošním roce se sběr zaměřil právě na v přírodě volně poházené pneumatiky. Za dobře odvedenou práci si všichni pomocníci opekli u zámeckého ohniště špekáčky, které pro všechny zajistila paní starostka, a protože na nás vykouklo i sluníčko, vyřádili se při společných hrách, třeba ve skákání v pytlích. Všem, kteří přišli, moc děkujeme a těšíme se na další setkání na některé z akcí zaměřených nejen na ochranu přírody.

Mgr. Jana Pavlů