Třeťáci ve vesmíru podruhé

P1040207Tentokrát zavítali žáci 3.A a 3.B do vesmíru v úterý 2. dubna 2019 při exkurzi do Hvězdárny a planetária v Brně. Na programu byl školní pořad Astronaut, ve kterém nás čekala fantastická cesta vesmírem na palubě raketoplánu a pobyt na Mezinárodní kosmické stanici. Prožili jsme pár dní v těle astronauta a vyzkoušeli si, jak těžké je dobývání vesmíru, co pobyt na oběžné dráze obnáší a jak náročný je výcvik. Součástí představení byla prohlídka hvězdné oblohy – ukázka několika jasných hvězd a nejnápadnějších souhvězdí.

Škoda, že se nemůžeme zúčastnit mimořádné přednášky a besedy s významným americkým astronautem, který byl ve vesmíru již třikrát a v těchto dnech pobývá s manželkou na návštěvě v ČR. Beseda se uskuteční v pátek 12. dubna večer v Planetáriu v Brně. A protože jde o významného a zajímavého hosta, vyhlašujeme pro všechny žáky-zájemce naší školy vesmírnou soutěž. Během úterního dopoledne obdržíte do tříd soutěžní otázky, na které může jednotlivec odpovědět písemně do pátku 12. 4. do 12. 00 hodin. Odpovědi se jménem soutěžícího a třídou odevzdejte do 3.B (přízemí, budova II). Ze správných odpovědí vylosujeme v Po 16. dubna o velké přestávce vítěze, na kterého čeká odměna s překvapením.

Za žáky a paní učitelky Olga Široká