Sněhuláci pro Afriku – 7. ročník benefiční soutěže

WP_20190129_013Naše škola se letos již podruhé zapojí do benefiční soutěže Sněhuláci pro Afriku s podtitulem Děti pomáhají dětem. Jedná se o jednorázovou akci, která probíhá v zimních měsících.

Jedná se o aktivní a zábavnou akci pro žáky a studenty mateřských, základních i středních škol po celé České republice s podtextem pomoci dětem v Africe. Výtěžek z akce podpoří dostupnost školní docházky pro děti v Gambii.

Cílem je postavit co nejvíce sněhuláků, přičemž forma pomoci organizaci Kola pro Afriku spočívá ve výběru dobrovolného startovného za každého sněhuláka. Zároveň školy nominují nejoriginálnějšího sněhuláka a na základě veřejného hlasování bude vybrán vítěz.

Stavět se bude jak školách, tak i ve firmách a jiných organizacích. Každý může stavět sněhuláky a pomáhat i doma se svými děti.

V HLAVNÍ ROLI SNĚHULÁK

Jedna koule, druhá koule, třetí koule,

klobouk, nos, sněhulák si chodí bos!

Všechny nás ta zima láká,

postavíme sněhuláka.

Všechny nás ta zima baví,

když se sněhuláci staví.

Celý měsíc leden se nesl ve znamení zimy. Jak jinak. Paní učitelka nám připravila třídní projekt, který se prolínal všemi předměty a hlavní roli v něm hrál sněhulák. O sněhulákovi jsme si vyprávěli, četli, psali, skládali básně, zpívali. Sněhuláka jsme kreslili, stříhali, lepili, cvičili, popisovali. Sněhuláka jsme vyráběli ze staré ponožky, modelovali z plasteliny. Zkrátka každý den nás provázel ve škole a v noci se nám o něm i zdálo. A pak konečně napadl sníh a my jsme se mohli pustit do práce. Stavěli jsme opravdové sněhuláky nejen pro Afriku, ale i nám pro radost.

Žáci 3.B a p.uč. Široká