Regionální kolo recitační soutěže 1.3.2018

IMG_3929Ve čtvrtek 1. března 2018 se uskutečnil již VI. ročník regionálního kola v recitaci žáků I. stupně základních škol moravskokrumlovského regionu.

Celkem 24 recitátorů z šesti ZŠ – Hostěradice, Prosiměřice, Olbramovice, Moravský Krumlov-Klášterní, Dolní Dubňany, Miroslav – se utkalo v recitačním klání. Porota ve složení: Jana Schubertová, Jarmila Kopečková, Miluše Hrbová a Jakub Popela měla opravdu těžké rozhodování. A jak to nakonec všechno dopadlo? Soutěžilo se ve třech kategoriích. ZŠ Miroslav reprezentovali žáci, kteří se ve školním kole umístili na krásném druhém místě. (Vítězové školního kola, žáci 2. – 5. ročníku, budou školu reprezentovat v okresním kole, které se uskuteční 27. března ve Znojmě).

I. kategorie – žáci 1. tříd

1. místo a diplom za pěkný přednes získaly:

Eva Kadlecová a Eliška Křečková (ZŠ Miroslav)

Laura Veselá (ZŠ Olbramovice)

Barbora Kadlecová (ZŠ Hostěradice)

II. kategorie – žáci 2. a 3. tříd

1. místo: Eliška Dostálová (ZŠ Miroslav)

2. místo: Lenka Benešová (ZŠ Miroslav), Elisabet Chárová (ZŠ D. Dubňany)

3. místo: Elisa Dvořáčková (M. Krumlov-Klášterní), Oldřich Horčica (ZŠ Olbramovice)

III. kategorie – žáci 4. a 5. tříd

1. místo: Roman Schaur (ZŠ Hostěradice), Robin Lipovský (ZŠ Miroslav)

2. místo: Markéta Janderková (ZŠ M. Krumlov-Klášterní)

3. místo: Marie Krejcarová (ZŠ Prosiměřice)

Vítězové všech kategorií obdrželi diplomy a knihy. Všichni účastníci recitační soutěže si odnášeli na památku malý dáreček a pamětní list.

Blahopřejeme všem miroslavským žákům za úspěšnou reprezentaci školy a paní učitelkám z I. stupně za přípravu a organizaci regionálního kola recitační soutěže.

Mgr. Olga Široká