Prvňáčci na hradě Veveří

Za dobrodružstvím a plni očekávání se ve čtvrtek, 6.6.2019, vydali naši prvňáčci na brněnský hrad Veveří. Vybaveni pláštěnkami a vynikajícími svačinkami jsme vyrazili na jeden z nejrozsáhlejších hradních areálů v České republice. Původně malý lovecký hrádek je v pramenech poprvé připomínán roku 1213. Jedná se o sídlo mladšího bratra císaře Karla IV., moravského markraběte Jana Jindřicha. Tento kamenný hrad se Školní výlet 030rozprostírá podél toku řeky Svratky. Děti zde přivítal organizátor společného programu pro netradiční školní výlety do historie, pan Holeček, principál divadla „Komedianti na káře“. V připravených stanech si děti vyzkoušely něco málo z řemeslného umu předků, jako např. zdobení látek potiskem. Prohlédly si repliky chladných zbraní, vyzkoušely si výtvarnou dílnu. Za drobný poplatek si mohly zastřílet z kuše, hodit vrhací sekerou, vyrazit pamětní minci. Vyzkoušely si i připravenou žonglérskou dílnu s výukou roztodivných žonglérských technik. Pro pobavení všech bylo připraveno pohádkové představení divadla „Komedianti na káře“ s názvem „Cirkus, divadlo pro děti s kejklíři a loutkami“. Všichni si všechno vyzkoušeli sami, bez rodičů, jen pod dohledem učitelů, a moc se jim to líbilo. Na závěr bychom rádi poděkovali manželům Skočovským za zaplacení autobusové dopravy do Brna a zpět.

Mgr. Jana Pavlů