Prvňáčci hráli divadlo

Během krásného čtvrtečního odpoledne 14. května se ve třídě 1. B sešli rodiče, prarodiče a sourozenci žáků a žákyň 1. B třídy, aby zhlédli představení, které si pro ně žáci, pod vedením třídní učitelky, připravili. Svojí návštěvou nás moc potěšil i pan ředitel školy Mgr. Jaroslav Máca, který přijal pozvání a zhlédl, co se děti během prvního školního roku dokázaly naučit.  Po úvodní recitaci básní a zpěvu písně maminkám k svátku, žáčci zahráli pro všechny přítomné pohádku O Budulínkovi. V pohádce se kromě hlavních postav – Budulínka, lišky s liščaty, babičky a dědečka žáčci představili i v trochu nimageetradičních rolích slepičky, pejska a několika vypravěčů. Představení se dětem moc povedlo. Předvedly, že se umí vyrovnat s trémou, dokáží se naučit, přednést a také zahrát několik souvislých vět a hlavně je vše kolem představení bavilo a moc se těšily, až se předvedou:). Myslím si, že jsme viděli i herecké talenty. Za svou píli při učení rolí a za úžasné výkony si děti nakonec zasloužily i sladkou odměnu, kterou jim připravila paní učitelka a jedna z maminek, paní Lorencová, které moc děkujeme.

tř. uč. Mgr. Jana Benešová