Projekt Miroslavské kopce a Den Země – 6. ročník

Žáci 6. ročníku se ve čtvrtek 30.4.2015 zúčastnili projektů Miroslavské kopce a památníky obětem 1. světové války ( v říjnu byl zrušem kvůli špatnému počasí) a Den Země.

Žáci  6.A, 6.B a 6.C třídy  se rozlosovali do pěti skupin a za doprovodu p. uč. Kadlecové, Šabatové, Holcrové, Dostálové a p. uč. Popely prošli předem připravenou trasou od židovského hřbitova přes Národní přírodní památku Miroslavské kopce, evangelický hřbitov a památník u katolického kostela. Na všech stanovištích plnili různé úkoly. Na informačních panelech hledali odpovědi na otázky týkající se stepní fauny a flóry Markova kopce a Větrňáku, pracovali s  mapou a buzolou, luštili šifry a řešili matematické a geometrické úkoly. Po celé trase  vysbírali odpadky a tu současně vyznačili do plánku města.

Pan Sofka, kterého jsem potkali nedaleko MŠ Pastelka, nám povyprávěl příběh líp, které byly zasazeny 28.10.1918 na počest konce 1. sv. války a vzniku Československa a rostou zde dodnes.

Počasí bylo přiměřené, nálada výborná a svačinka s výhledem na Miroslav a okolí chutnala znamenitě.

Pořadí jednotlivých skupin (maximální počet 46 bodů):

1. Modrá skupina  – p.uč. Šabatová – 43,5 b.
  2. Bílá  skupina – p. uč. Kadlecová – 41,5 b.
  3. Žlutá a Zelená skupina – p.uč. Dostálová a p. uč. Popela – 40,5 b.
  4. Oranžová skupina – p.uč. Holcrová – 34,5 b.

Mgr. Jana Kadlecová

Miroslavské kopce – 6. roč. 30.4.2015