Posilujeme manuální zručnost

IMG_6794

V pracovních činnostech se žáci mnohdy poprvé setkají s různými nástroji, které v ruce ještě nedrželi. V tomto článku najdete shrnutí a fotografie z hodin pracovních činností šestého a sedmého ročníku od začátku školního roku doposud.

V šestém ročníku si kluci zkusili operace řezání, broušení a vrtání při výrobě klepátka ze dřeva, učili se základům technického kreslení a při výrobě vánočních přání používali i kladivo (příprava dírek pro vyšívání motivů).

IMG_6995

Dívky ze šestého ročníku si zase zkusily drobnější a dekorativnější práci. Vyráběly záložky z dýh, pomocí vypalovacího pera si nakreslily vlastní motivy.

Ze zmetků z dřevařské firmy jsme využily části na výrobu vlastních motivů, vzniklo krmítko pro ptáčky, svícen, dekorace sněhuláka aj. Seznámily se s FIMO hmotou a základům drátkování. Vznikly tak krásné náušnice a přívěsky.
Na závěr si zkusily tyto produkty nafotit jako profesionální fotografové.

IMG_7005

V sedmém ročníku jsme s chlapci pracovali na rozsáhlém projektu: stolička z kartonu, kdy hlavním pracovním procesem bylo přesné řezání zalamovacím nožem, dále lepení a natírání. Konečný výrobek měli za úkol vyzkoušet – jestli stolička vydrží sedící osobu. Kluci se také seznámili se základy technického kreslení a nakonec si vyzkoušeli řízení svého času formou pracovního listu.Nyní se chystáme do cvičné kuchyňky.

Fotogalerie zde.

Ing. Veronika Adámková