Poklad jsme získali

Miroslavský zámecký areál skrývá nejedno tajemství. To zjistili i žáci třídy 2.B, kteří se vydali, s pomocí zámecké písařky, hledat truhlu s pokladem. Nebyla vůbec jednoduchá. Museli překonat nejednu překážku, hledat indicie, skládat zrcadlové obrázky, puzzle se zašifrovanými kódy, střílet míčky do klobouku…. Na hledání pokladu jsme měli žáci pouhé 2 hodiny, z nichž se ani jedinou minutu nenudili, stále byli zaměstnáni přemýšlením, kreativními myšlenkovými pochody a posloucháním zajímavého vyprávění úžasné průvodkyně. Děti se učily pracovat v týmech, vzájemně si pomáhaly. Jakmile splnily poslední úkol, vydaly se hledat truhlu s pokladem. Byla zapečetěna pěti zámky a ke každému z nich patřil jiný číselný kód. Napětí houstlo u posledního zámku, všichni se už těšili na překvapení, které na ně v truhle čekalo. Odměna za strastiplnou cestu byla opravdu sladká a ta obrovská radost, že to spolu dokázali, tak ta byla nepopsatelná. Děkujeme moc děvčatům ze zámku, Janičce a Marcelce, které vše dokonale promyslely a připravily. Určitě se rádi zase přijdeme na zámek něčemu novému naučit.

Mgr. Jana Pavlů

HTML galerie Zonerama