Pěvecká soutěž Lyra 2019

V sobotu 9. listopadu se uskutečnil 21. ročník pěvecké soutěže Lyra. Naši školu reprezentovaly: Lenka Benešová 4.A, Naďa Benešová 6.B a Nicol Bystrianská 9.A. Soutěž probíhala ve 4. kategoriích, kde se vystřídalo 70 zpěváků a zpěvaček ze 34 základních,středních i uměleckých škol. Vyšlo z ní 26 vítězů, neboť porota tentokrát neudělovala 1.,2.,3.místo, protože výkony Lyra 4soutěžících byly na vysoké a vyrovnané úrovni. Naše škola měla zastoupení ve II. a III. kategorii. Ze II. kategori /4.-6.tř./postoupila s písní Pátá Lenka Benešová, ze III. kategorie /7.-9.tř./Nicol Bystrianská s písní Skyscraper. Všichni finalisté vystoupí příští rok na koncertech Lyra Fest 2020 a budou mít možnost nahrát své videoklipy ve studiu.

L. Schlesingerová