Peče celá 2. C a 3. A

IMG_20220412_094434_1Svátky jara jsme ve třídách 2.C a 3.A oslavili pečením tradičních velikonočních pokrmů. Druháčci si upekli beránka a buchtu margot, třeťáci si z perníkového těsta vykrajovali velikonoční motivy. Ve 2.C na to šli dle známé soutěže v pečení podobně a vytvořili dva týmy, dívky měly za úkol upéci beránka a chlapci buchtu margot. Dostali přesný postup práce, ingredience a všechny potřebné metličky, mističky, vařečky. Zbytek museli zvládnout sami. Vše šlo jako po másle a děti si pomáhaly. Ten dělal to a ten zas tohle a všichni dohromady udělali moc. Těsta byla připravená ve formách a hurá s nimi do trouby. Výsledek stál za to. Chuťově prý nakonec vyhrál beránek z tvarohového těsta. Ale oba pokrmy se povedly a děti si odnesly společný zážitek. Ve 3.A si děti vyzkoušely práci s válečkem a formičkami, jejich kreativitě se meze nekladly, takže kromě zajíčků, beránků, kuřátek, vajíček, slepiček se objevily i díla abstraktní a z perníkového těsta vyrobily i pletené pomlázky. Až se perníčky upekly, nazdobily svá díla k nakousnutí ještě bílkovou polevou.

IMG-4090Po každé práci v kuchyni je potřeba i vše uklidit a ani toho se děti nebály, jedni umývaly nádobí, druzí utíraly a třetí zametaly (prý to někteří dělaly poprvé, ale my jim to samozřejmě nevěřily). Dětem i nám se čas strávený pečením moc líbil a určitě to nebylo poslední pečení, zase něco vymyslíme:).

Mgr. Jana Benešová a Mgr. Bc. Ivana Klímová