„Páťáci uklízeli Miroslav“

Ukliďme svět 2018 090Jarní sluníčko už pomalu láká nejen děti, ale i dospělé k procházkám naší krásnou přírodou. No, krásnou, o tom by se dalo dost polemizovat. Plasty všude, kam se člověk podívá, papíry, plechovky, zbytky jídla, to je pravá realita, zvláště poté, co zmizely poslední zbytky sněhu a odkryly veškerý nepořádek, s nimž bychom se měli co nejrychleji vypořádat. Recyklační hlídka 5.B a jejich kamarádi ze třídy 5.A ZŠ Miroslav se na tu „spoušť“ už nemohli dívat a přiložili ruce k dílu. Společně jsme se zaregistrovali do celorepublikové akce „Ukliďme svět – Ukliďme Česko“, požádali jsme o zaslání rukavic a pytlů na odpad, vybrali jsme si lokalitu k úklidu a ve středu 4.dubna 2018 jsme uskutečnili projektový den s názvem „Páťáci uklízí Miroslav“. Akci podpořilo nejen vedení školy, ale také Městský úřad v Miroslavi, který zajistil svoz nasbíraného odpadu. A nebylo jej zrovna málo! Počasí nám přálo, svačinky od maminek chutnaly v přírodě dvojnásobně, panovala skvělá nálada a děti měly dokonce i radost z dobře vykonané práce. A tak to má být. Přestože byli někteří hodně unavení, slíbili jsme si, že v příštím roce se určitě zapojíme znovu, abychom zjistili, zda jsme byli pro „příležitostné nepořádníky“ vzorem. Už teď jsme zvědaví. Pokud by se chtěl někdo přidat, budeme velmi rádi!

Mgr. Jana Pavlů