Páťáci navštívili Pevnost poznání

IMG_8646Ve středu 25. 5. 2022 se celý pátý ročník vypravil na poznávací školní výlet. A tak na malou chvíli byli naši páťáci ve službách Marie Terezie. Oblékli si kostýmy, vymýšleli válečné a obranné strategie nebo navrhli a sestavili model vlastní pevnosti. Mimo připravený vzdělávací program si mohly děti projít všechny čtyři expozice nebo zhlédnout zajímavý a naučný film v planetáriu. Vyzkoušely si na vlastní kůži i gyroskop, mohly si zahrát 3D piškvorky, sestavit šifru, prolézt mozkem či okem, putovat korytem řeky a poznávat další nové věci.

Pevnost poznání se nachází v Olomouci a má čtyři stálé expozice (Živá voda, Rozum v hrsti, Světlo a tma, Do historie!) přístupné veřejnosti. Pokud neznáte, doporučujeme navštívit! Užijete si spoustu legrace, i když je venku deštivo (tak jako se přihodilo nám). Myslím si, že si výlet naši páťáci naplno užili (fotogalerie).

Ing. Veronika Adámková