„Otázky netopýra Ušíka“

„Proč kohout ráno kokrhá?“Festival loutek 2018 289

„Proč má havran černé peří a sova bílé?“

„Proč jsou ptáci hlavou nahoru a netopýři hlavou dolů?“

Tak nejen na tyto otázky dostal odpověď netopýrek Ušík, ale  také děti z MŠ a z 1. –  2. tříd naší školy v Miroslavi na divadelním představení „Otázky netopýra Ušíka“. Divadlo Krab, v rámci již 12. ročníku Malého festivalu loutek, zavítalo do Kulturního domu v Miroslavi a připravilo pro děti nádherné a poutavé přestavení plné variabilních kulis, hudebních nástrojů a především zajímavých loutek. Děti zároveň dostaly možnost zapojit se do výtvarné soutěže s názvem „Obrázky z pohádky“ a autoři vítězných výtvarných prací budou odměněni na slavnostním vyhlášení soutěže na podzim letošního roku v IC Jaderné elektrárny v Dukovanech. Všem malířům držíme palce a nabízíme několik zdařilých „dílek“ k nahlédnutí.

Mgr. Jana Pavlů