Nový život starým štětcům a jiné tvoření

Co se dělo v pracovních činnostech a výtvarné výchově u našich čtvrťáčků?

IMG_7762My staré a tvrdé štětce nevyhazujeme! Proč? Protože z nich vyrobíme tyto krásné štětcové panáky! Obličej a tělo je ze speciální keramické hlíny, která není potřeba vypalovat a uschne na vzduchu. Děti si pak panáčky dozdobily temperami.

Ve vedlejší třídě jsme se zase zaměřili na tkaní dečky pro lamu. Lama je z kartonu a ze zbytků vln, takže i tady probouzím v dětech přirozený zájem o recyklaci materiálů. Tavnou pistolí si pak přilepily korálky (nejčastěji se svým jménem). Všechny výtvory se dětem moc povedly!IMG_7752

Ve výtvarné výchově jsme se žáky obou tříd zkoušeli kresbu suchým pastelem. Objevovali jsme jeho výhody a nevýhody. Děti se také poučily, že pastel musíme „zafixovat“ (zalakovat fixativem nebo lakem na vlasy), aby se nám obrázek nerozmazal. Tématem byly příšerky. Myslím si, že se všem moc povedly!

Fotogalerie.

Ing. Veronika Adámková