Neustále rozvíjíme kreativitu a podnikavost

IMG_8426Na prvním stupni jsme se aktivně zapojili do projektu Prototýpci a vyzkoušeli jsme si některé z jejich výzev. Čtvrtý ročník se zaměřil na peněženkovou výzvu a páťáci na batůžkovou výzvu. O co jde? Děti rozvíjí tímto projektem svou podnikavost, kritické myšlení a hlavně tu kreativitu. Na chvíli se stali žáci designéry a navrhovali. Vytvořili papírový model svého návrhu, popřemýšleli nad cenou a zjišťovali potřeby potenciálních zákazníků (svých spolužáků), podle kterých jim navrhovali peněženku nebo batoh na míru.

Taky jsme si užili se čtvrťáčky v kuchyňce. Upekli jsme si štrůdl a mini pizzy. Mňam! Žáci 5. B teď usilovně pracují na autíčku s vlastním pohonem (např. na balónek,  IMG_8358natažení gumičky), jsou teď na chvíli designéři, konstruktéři, karosáři a mechanici. Jsem zvědavá, jak jim autíčka pojedou. 🙂

Šesťáci si také chtěli vyzkoušet vařit, tak jsme obsadili kuchyňku i v jiné dny. Spolu jsme už přichystali jednohubky (dva druhy pomazánek), špagety, corn dogy, sushi, palačinky, a také mini pizzy. I tady jsou děti velice šikovné.

IMG_8530

V sedmém ročníku jsme se zaměřili na vytváření modelů v TinkerCADu. Žáci se úspěšně seznamují s novým programem. Dokonce máme už první model Eiffelovky na 3D tiskárně vytisknutý. Brzy vznikne mnoho zajímavých klíčenek nebo praktických věcí i od ostatních žáků.

Fotogalerie.

Ing. Veronika Adámková