Něco nového z Pč na 2. stupni

V dílnách se stále něco děje. Velkým projektem, o který se chci podělit, jsou roboti – ořezávátka. IMG_7966Tito krasavci byli vytvořeni v rukou našich kluků ze sedmého ročníku. Byl to ideální výrobek, na kterém si kluci vyzkoušeli přesné řezání, pilování, broušení, vrtání, dlabání a lepení. Postupovali podle metodického listu s technickým výkresem. Robot se sice nepohybuje, ale funkci má! A to ořezávání tužek a pastelek. Každý robot je originál.

Pak jsme se vrhli do kuchyňky. Sedmáci připravovali pokrmy ze studené i teplé kuchyně. Připravovali saláty, bramboráky a smažený řízek/sýr s hranolky.

IMG_7833V  šestém ročníku (kluci) jsme si pohráli s plastovou hmotou. Využili jsme odpadního obalového materiálu a vyzkoušeli si modely (převážně) zbraní.  Taky jsme se pustili do dřevomalby. Jako výtvarné „plátno“ k dřevomalbě nám posloužily staré kytary. V blízké době budeme už i natírat. Kluci si vyzkoušeli řezání nožem, lepení či vyřezávání rydly.

IMG_8043Děvčata ze šestého ročníku si naopak vyzkoušely práci se sádrou, rydly a stříkání sprejem. Vytvořily krásné slovanské gombíky, které budou na výstavě ve škole (součást oslav 1. máje). Nyní pracují na obrázcích z hřebíčků a bavlnek. Dřevěný podklad si některé namořily, pak si všechny nakreslily předlohu a  vyzkoušely zatloukání hřebíků.

Na více fotografií se můžete podívat zde.

Ing. Veronika Adámková