Miroslavský klíček 18.2.2015

Letos se uskutečnil v kulturním domě již 20.ročník této pěvecké soutěže žáků Základní školy Miroslav. Do finále se probojovalo celkem 20 zpěváků, deset do I. kategorie /1.-5.roč./a deset do kategorie II./6.-9.roč./.

Zpěváky hodnotila dětská, divácká a odborná porota, do které zasedli: Ilona Csáková, zpěvačka,  Jaromír Hnilica, zpěvák  Jaroslav Máca, řed.ZŠ. Role  komentátorů se letos ujali žáci 9.roč. Tereza Šikulová a Radek Černý. A jak toto soutěžní klání nakonec dopadlo? Cenu diváka, kterou předala zakladatelka soutěže, Ludmila Schlesingerová, si odnesl Vojtěch Kubíček z 9.B, cenu dětské poroty Sabina Balážová z 1.A. Odborná porota rozhodla takto:

I.kategorie:

1.místo: Denisa Kalčíková, 4.A

2.místo: Barbora Dostálová, 5.A

3.místo: Sára Demková, 3.

II.kategorie:

1.místo: Petra Dostálová, 7.A

2.místo: Terezie Suchanová, 6.C

3.místo: Adéla Jakubová, 6.A

Zvláštní cenu poroty získala Nikola Rohlíková z 5.B a Kristýna Hlaďová z 6.A.

Poděkování patří i panu Přemyslu Forstovi, řed. ZUŠ, který soutěžící již 20 let doprovází na varhany, a panu Miroslavu Růžičkovi, řed. SVČ, za ozvučení.  Všem soutěžícím gratulujeme a těšíme se na další pěvecké klání.

Mgr. Ludmila Schlesingerová