Lyžařský výcvikový kurz 2023

V neděli 15. ledna 2023 se vydalo 56 žáků 7., 8. a 9. ročníku naší školy v doprovodu 7 pedagogických pracovníků a jednoho zdravotníka na lyžařský výcvikový kurz do Deštné v Orlických horách. Na místě nás přivítal déšť a zelené stráně nevypadaly příliš optimisticky. Naštěstí výhled počasí sliboval mírné ochlazení a předpověď se naplnila. Na sjezdovku jsme jezdili skibusem a po několika přestávkách a lehkém občerstvení jsme se vraceli na chatu mezi 14. až 15. hodinou. Následoval oběd, odpolední klid a pak osobní volno strávené hraním her, povídáním nebo možností zahrát si stolní tenis. Po večeři a odpočinku byla přednáška a denní rozkaz na další den, kdy se účastníci dozvěděli vedoucího dne, plán a službu dne. Po rozkaze následoval program jednotlivých tříd, které se každý den střídaly. Pak si mohly děti zatancovat nebo jen tak poslouchat, hrát kulečník nebo stolní fotbal. Následovala večerka a načerpání sil na další den. Tento program se opakoval každý den, jen ve středu jsme lyžovali kratší dobu z důvodu prevence zranění, vycházku jsme vynechali kvůli mlze. Večer jsme se pak podívali na natočená videa z kamery, aby se všichni viděli, jak jim to jde. Poslední večer  jsme předali diplomy za úspěšné zvládnutí LVK. V sobotu ráno nás přivítala sněhová nadílka a konečně to vypadalo jako na horách. Na zpáteční cestu jsme vyrazili později a kolem půl třetí na nás u školy čekali natěšení rodiče. Věřím, že si všichni odnášejí zážitky, na které budou rádi vzpomínat a bude je lyžování bavit.
Mgr. Dostál Marek

HTML galerie Zonerama