Krkonošské pohádky v divadle Radost

Ve středu 27. 3. se žáci prvního ročníku vydali za kulturou do brněnského divadla Radost, kde mohli zhlédnout divadelní představení Krkonošské pohádky inspirované klasickými příběhy M. Kubátové. Ještě před samotným odjezdem do divadla si děti společně zopakovaly společenskou etiketu. Musíme vyzdvihnout, že někteří mohli bezesporu své modely ihned předvést na dětské20190327_095745 módní přehlídce.

V hlavní rolích divadelního čísla se představil chamtivý Trautenberk. Zlost, Závist a Lakota mu stály zřejmě u kolíbky. Poroučel, zneužíval dobroty Anče, Kuby a Hajného, nosil se, jako by mu všechno patřilo. Trautenberkovo panství sousedilo s Krakonošovým – a toť se ví – malý pán a velký pán v jednom sousedství nedělá nikdy dobrotu. Trautenberk se snažil získat kouzelnou píšťalu a čarovné dudy. A aby toho nebylo málo, zatoužil dokonce i po jelenu z Krakonošova revíru. Na Krakonoše byl však příliš krátký, za své činy a podvody byl vždy Tarutenberk náležitě potrestán.

Někteří žáci byli v divadle Radost poprvé, někteří již divadlo navštívili v mateřské školce, ale jedno měli všichni společné – velkolepý zážitek z humorně podaného divadelního představení. Dlouhý potlesk a šťastné úsměvy v dětských tváří vypovídaly za vše.

Mgr. Vladimíra Vančurová