JAK JSME SE ZAPOJILI DO SVĚTOVÉHO DNE LASKAVOSTI

Letošní oslavy Světového dne laskavosti nezastavil ani covid, protože dobré skutky se dají dělat i z domova. Jak jsme se zapojili do světového dne laskavosti 1
Do tohoto projektu jsme se zapojili  v době  distanční výuky.  Na online výuce jsme si povídali o významu Dne laskavosti,  vykonané dobré skutky jsme si zaznamenávali do „laskavého“ kalendáře. Při procvičování přídavných jmen jsme vymýšleli,  která z nich se hodí k laskavci a k laskavosti.  Odpovídali jsme na otázky  Jaký může být laskavec? Jaká může být laskavost?  Vypracovávali jsme úkoly z pracovních listů. V rámci happeningu „jsemlaskavec“, do kterého jsme se přihlásili, jsme se rozhodli potěšit seniory. Psali jsme pozdravy a přáníčka, kreslili k nim obrázky, které jsme pak předali v miroslavském Domově pro seniory. Chtěli jsme jim udělat radost v této těžké době, aby se necítili tak osaměle a smutně ve své izolaci, aby věděli, že na ně myslíme. K Světovému dni laskavosti jsme si vytvořili nástěnku a na webových stránkách školy jsme vyzvali ostatní žáky, pedagogy  a širokou veřejnost, aby se 13. listopadu s námi zapojili do oslav Světového dne laskavosti.
Je vědecky podloženo, že laskavost prodlužuje život a činí nás šťastnějšími.  O kolik jsme si prodloužili život nevíme, ale pocit štěstí a radosti při konání dobra jsme určitě zažili. Laskavost prý vytváří kvalitnější mezilidské vztahy. Říká se, že laskavost plodí zase laskavost. Ani tenDiplom Laskavec nejmenší projev laskavosti není zbytečný (Ezop). Buďme proto laskaví. Je to zdarma a k nezaplacení (Lady Gaga). Být k lidem laskavý nikomu neublíží, ba naopak.  Laskavost  je prý  dobrá pro naše zdraví a hlavně, je nakažlivá. Pojďme ji šířit do všech srdcí, ať laskavost nakazí každého z nás. Možná, že laskavostí i covid porazíme. Přidáte se?
Laskavci z 5.B

Fotogalerie